Volkswagen już po raz trzeci wybiera najoszczędniejszego kierowcę na świecie. Polska bierze udział w tych mistrzostwach po raz pierwszy.

Mistrzostwa organizowane są w ramach idei Think Blue. O miejsce w polskim finale można walczyć do 8 sierpnia. Finał odbędzie się 16-18 sierpnia, kiedy to zostanie wyłoniony reprezentant naszego kraju. Następnie uda się on na ostateczną rywalizację do Niemiec (6-10 września).


Zniżka -15%

Oblicz składkę ubezpieczenia OC


W krajowych eliminacjach wyłonionych zostanie 20 finalistów. Pierwsza dziesiątka zakwalifikuje się za pośrednictwem gry na Facebooku „Think Blue. World Championship 2013”. Kolejna dziesiątka ma szansę na dostanie się do polskiego finału dzięki nagraniu filmowemu, na którym zarejestruje najniższe zużycie paliwa. Szczegóły obu konkurencji dostępne są oficjalnej stronie Volkswagena.

Polski finał odbędzie się nad morzem, gdzie uczestnicy zostaną zaproszeni do pięciogwiazdkowego hotelu wraz z osobami towarzyszącymi. Kierowcy przejdą szkolenie teoretyczne i praktyczne, a następnie przeprowadzone zostaną jazdy finałowe. Zwycięzca oprócz udziału we wrześniowym finale w Niemczech otrzyma do dyspozycji najnowszego Volkswagena Golfa VII na jeden miesiąc.

Podczas finału w Niemczech reprezentanci poszczególnych krajów pokonają trasę z Wolfsburga do Frankfurtu. Przed rozpoczęciem podróży będą mieli okazję zwiedzić fabrykę samochodów i Autostadt. Na zakończenie udadzą się na Międzynarodowy Salon Samochodowy we Frankfurcie.

Startujecie?