Samochód może spełniać różne funkcje. Najbardziej podstawową jest oczywiście funkcja komunikacyjna. Poza nią może być sybolem statusu, lokatą kapitału, mobilnym domem czy pamiątką. Często jest używany jednak w zastępstwie osła bądź wołu. Udźwignie więcej niż jakikolwiek zwierz, nie trzeba go czesać ani karmić, wystarczy zatankować i od czasu do czasu dokręcić jakąś śrubkę. Nie trzeba też o niego specjalnie dbać i nie zwrócą się do nas żadni obrońcy praw czterokołowych braci mniejszych. Słodko-gorzki przykład takiego wykorzystania znaleźliśmy ostatnio w postaci zdjęcia auta nieznanej marki w opłakanym stanie i dźwigającego tony bananów. Gdyby mógł mówić, na pewno nie wyraziłby się najlepiej o swoim właścicielu. Współczujemy.

Auta towarzyszą nam od relatywnie niedawna, zajmują jednak tak dużą część ludzkiej wyobraźni, że w przerabianiu i modyfikowaniu ich zaszliśmy bardzo daleko.
Na pewno widzieliście zdjęcia samochodów przerobionych tak, że ich naturalny kierunk jazdy jest odwrotny do tego spotykanego zazwyczaj. Znajdziemy samochody jeżdżące z odwróconą karoserią, wypełnione wodą, przezroczyste, statki na kołach, amfibie etc. Jednak samochodu jeżdżącego bokiem jeszcze nie widzieliśmy. Auto wygląda jakby było złudzeniem optycznym. Czy istnieje naprawde nie wiemy. Może to fotomontaż. Jak sądzicie?