Wypadek (fot. Marcin Łobodziński)

Zima to okres wyjazdów na święta oraz w góry, celem uprawiania sportów sezonowych. To także czas najtrudniejszych warunków drogowych. Statystyki jasno wskazują, że to właśnie w związku z tym okresem warto się doposażyć w pakiet usług assistance.

Zima to czas bardzo trudny dla kierowców i samochodów. Przed nimi stają liczne wyzwania, którym nie zawsze są w stanie podołać. To właśnie dlatego ubezpieczyciele podczas zimy otrzymują średnio 300% więcej zgłoszeń z prośbą o pomoc z tytułu assistance.

Kiedy ten typ polisy może nam się przydać? Jeśli się zakopaliśmy w śniegu, akumulator uległ rozładowaniu i nie możemy uruchomić auta – to tylko nieliczne przypadki. Sytuacje zdarzają się znacznie gorsze – może się zdarzyć, że nasze auto zsunie się z drogi w zaspę. Wtedy sami jesteśmy już absolutnie bez szans na wyjechanie znów na trasę.

Dlatego warto na zimę wyposażyć się w assistance. Szczególnie przydatne może okazać się ono za granicą, gdzie trudniej o pomoc, między innymi ze względu na potencjalną barierę językową. Tymczasem korzystając z usług naszej ubezpieczalni, możemy kontaktować się w języku polskim. Konsultant zorganizuje dla nas pomoc zdalnie.

Tu trzeba dodać, że przy wykupieniu assistance należy dokładnie zapoznać się z umową, by poznać pełny zakres tej polisy. Różne oferty obejmują różne działania. Świadomość tego, w jakiej sytuacji możemy liczyć na pomoc ubezpieczyciela, jest istotna. Dzięki temu możemy zachować spokój w razie zdarzeń krytycznych, a z drugiej strony już na wstępie możemy się w pełni zmobilizować, jeśli wiemy, że jesteśmy zdani na siebie.