Zimowe wyjazdy w ulubione miejsca Polaków

Polacy zimą, w okresie ferii licznie wyjeżdżają za granicę. Nic dziwnego – skoro śnieg w Polsce można znaleźć najprędzej w sklepie. Oto jak wygląda mapa wyjazdowa polskich rodzin.

Polacy najchętniej wyjeżdżają do takich krajów jak Austria, Szwajcaria, Czechy, Słowacja, Francja i Włochy. Warto sprawdzić przed wyjazdem, jakie przepisy obowiązują nie tylko w tych krajach, ale również w Niemczech, jako kraju przelotowym do Francji. Zapoznajcie się nie tylko z przepisami odnośnie dozwolonych prędkości, ale przede wszystkim dowiedzcie się, w co należy wyposażyć auto, a czego nie wolno używać. Dobrym przykładem jest radio CB, którego nie możecie używać w Austrii i Szwajcarii. Podobnie jest z popularnymi u nas wideorejestratorami. Ich używanie na terenie Austrii i Szwajcarii może zakończyć się drakońską karą do kilkunastu tysięcy złotych. Sprawdźcie też, gdzie trzeba mieć założone zimowe opony. Choć bez nich i tak nie polecamy wyjazdu gdziekolwiek.

Jedna odpowiedź do “Zimowe wyjazdy w ulubione miejsca Polaków”

  1. qwe33 napisał(a):

    W czym Austriakom i Szwajcarom przeszkadzają wideorejestratory?

Tagi: obowiązek posiadania opon zimowych, Przepisy, radio cb, wyjazd do austrii, Wyjazd do Czech, Wyjazd do Francji, wyjazd do szwajcarii, wyjazd do Włoch, wyjazd na narty, wyjazd na Słowację, wyjazdy na ferie, wyjazdy zagraniczne, zakaz używania radio cb, zakazy