Jeszcze w lutym tego roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ma uruchomić stronę internetową, za pomocą której będzie można zgłaszać uwagi co do niepotrzebnych znaków drogowych.

Sprawa dotyczy głównie znaków z ograniczeniem prędkości, ale zastrzeżenia będą mogły również wiązać się z pozostałymi zbędnymi znakami (zarówno pionowymi, jak i poziomymi) oraz oznakowaniem robót drogowych. Usunięcie niepotrzebnych ograniczeń prędkości ma na celu poprawę bezpieczeństwa, jak oświadczył minister transportu Sławomir Nowak.

Wiele znaków z ograniczeniem prędkości wciąż wprowadza kierowców w błąd, ponieważ są one pozostałościami po zakończonych już remontach dróg. Aby usprawnić proces usuwania tych znaków, GDDKiA postanowiła przyjąć pomoc od kierowców, którzy za pośrednictwem strony internetowej będą mogli o nich informować. Serwis będzie również służył do składania wniosków o zaostrzenie limitów prędkości .

Wygląda na to, że urzędniczy pogubili się już w gąszczu znaków, za których postawienie sami są przecież odpowiedzialni. Niemniej zwrócenie się o pomoc do kierowców wydaje nam się krokiem w dobrym kierunku. A co Wy o tym sądzicie? Pomożecie w porządkach?.