zatrzasniete-kluczyki-w-samochodzie

Zatrzaśnięcie kluczyków w samochodzie wiąże się z wieloma kłopotami. Oto kilka wskazówek, jak otworzyć zamknięte drzwi samochodu. Pamiętaj również, że odpowiednie ubezpieczenie pojazdu może być gwarancją udzielenia pomocy w awaryjnej sytuacji.

Czy na pewno je zatrzasnąłeś?

W stresie możemy zapomnieć o kilku kwestiach. Może się to wydawać oczywiste, ale upewnij się, że na pewno zatrzasnąłeś kluczyki w aucie. Czy masz aplikację na smartfona, która umożliwia cyfrowe odblokowanie samochodu? Nie? A może z roztargnienia włożyłeś klucze lub brelok do kluczyków do kieszeni lub torby? Warto też dokładnie sprawdzić, czy nie zostawiłeś otwartych drzwi lub bagażnika.

Następnym krokiem powinna być próba zdobycia innego klucza lub pilota elektronicznego. Czy znajomy lub członek rodziny ma dostęp do Twojego samochodu? Czy trzymasz zapasowy klucz w szufladzie w domu lub pracy?


Zniżka -15%

Oblicz składkę ubezpieczenia OC


Jak otworzyć zatrzaśnięte drzwi?

Wybór najlepszej metody otwierania zamkniętych drzwi samochodu zależy od narzędzi, którymi dysponujesz, a także rodzaju posiadanego pojazdu – w szczególności od rodzaju zamków zainstalowanych w Twoim samochodzie. Jeśli Twój pojazd ma nowoczesne drzwi zamykane w sposób automatyczny, będziesz zmuszony do tego, aby skorzystać z profesjonalnej pomocy. Jeżeli zdarzy Ci się zamknąć samochód, gdy masz otwarty bagażnik, możesz odsunąć tylne siedzenie i uzyskać dostęp do tyłu samochodu, by w ten sposób otworzyć drzwi. Najlepiej nie próbować na własną rękę demontować drzwi auta. Z reguły nie udaje się otworzyć zatrzaśniętych drzwi, a poprzez ingerencję w strukturę pojazdu możesz stracić prawo do polisy ubezpieczeniowej i naruszyć jej warunki.

Zadbaj o ubezpieczenie

Zanim zdecydujesz się na wezwanie pomocy i związaną z tym opłatę za usługę otwarcia drzwi, sprawdź ubezpieczenie swojego auta. Zobacz, czy masz polisę, która zapewnia pomoc drogową. Warto dokładnie sprawdzić co obejmuje ubezpieczenie i czy na pewno kierowca pojazdu otrzyma pomoc w tego typu sytuacjach. Podczas zatrzaśnięcia kluczyków często należy wezwać ślusarza na miejsce zdarzenia – wówczas kierowca jest zobowiązany do pokrycia kosztów przybycia specjalisty na miejsce.

Jeśli masz ubezpieczenie, zapisz informacje dotyczące pomocy drogowej w telefonie.

Pomoc drogowa to jeden z najlepszych sposobów otrzymania wsparcia w stresujących sytuacjach. To usługa oferowana przez wielu sprzedawców ubezpieczeń. Prostota polega na tym, że dzwonisz na linię centralną, a konsultant organizuje pomoc, której potrzebujesz. Pomoc drogowa obejmuje holowanie, rozładowane akumulatory, puste zbiorniki gazu, a nawet wymianę przebitych opon.

A co jeśli kluczyk utnie w stacyjce?

Stresujące może być także zablokowanie kluczyka w stacyjce samochodu. Każdy z nas może wpaść w panikę, próbując go usunąć. Niestety pozostawienie kluczyka w stacyjce może być bardzo ryzykowne i doprowadzić do kradzieży auta. Na pewno nie należy wyciągać go siłą, gdyż takie działanie grozi złamaniem kluczyka. Każdy kluczyk samochodowy w stacyjce powinien łatwo wysunąć się po całkowitym obróceniu go w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara i (jeśli dotyczy) naciśnięciu przycisku zwalniania kluczyka.

Lepiej się ubezpieczyć

W takich nieprzyjemnych sytuacjach warto posiadać ubezpieczenie assistance. Assistance to nie tylko ubezpieczenie przydatne w takich sytuacjach, jak zatrzaśnięcie kluczyków. Inwestycja w ubezpieczenie assistance ma wiele zalet. Przede wszystkim nie musisz sobie radzić sam z kłopotami z autem i możesz liczyć na pomoc w każdej sytuacji niezależnie od pory dnia.