Wypadki drogich aut w Polsce

Setki koni mechanicznych, ułamki sekund potrzebne do osiągnięcia zawrotnych prędkości oraz sześciocyfrowe kwoty niezbędne, aby wejść w ich posiadanie. O czym mowa? O supersamochodach, które podnoszą poziom adrenaliny nie tylko u prawdziwych fanów motoryzacji. Pamiętajcie jednak o tym że, ekskluzywne, drogie oraz szybkie bolidy nie są niezniszczalne i nie gwarantują 100-procentowego bezpieczeństwa. Przyjrzyjcie się bliżej 10 wypadkom z udziałem superaut, które wydarzyły się na terenie naszego kraju.


Zniżka -15%

Oblicz składkę ubezpieczenia OC


Kraków, styczniowy wieczór. Do komendy policji wpływa zgłoszenie o groźnie wyglądającym wypadku drogowym. Na miejscu okazuje się, że sportowe Porsche 911 po zderzeniu ze słupem tablicy informacyjnej rozpadło się na dwie części. Choć trudno w to uwierzyć, kierowca wyszedł bez szwanku z tego dramatycznie wyglądającego zdarzenia.

Fot KMP PSP Kraków

Również w Krakowie miał miejsce wypadek kolejnego Porsche 911, tym razem w wersji Turbo. Niestety, spotkanie z przydrożnym drzewem zakończyło się tragicznie zarówno dla kierowcy, jak i auta.

Fot. Straż Pożarna w Krakowie

Kolejne zdarzenie z południowego regionu Polski: w Katowicach wpadkę zaliczyło Ferrari 360 Modena. Zdarzenie może nie wyglądało groźnie, ale naprawa uszkodzonego auta z pewnością nie będzie tania.

Fot. @Simon

W tym niechlubnym rankingu znajduje się również stolica. Śliska nawierzchnia i niekontrolowany poślizg zakończyły się uderzeniem w drzewo oraz efektowym piruetem w wykonaniu Astona Martina DB9.

Wróćmy na chwilę do pięknych bolidów marki Ferrari. W Krotoszynie kierowca modelu F430 zaparkował na jednej z przydrożnych posesji. Problem w tym, że nie należała ona do właściciela tego auta, a wtargnięcie było bardzo spektakularne, ponieważ po drodze czerwony samochód przebił się przez betonowy murek. Czy polski mechanik rzeczywiście wszystko wyklepie?

Kolejne Ferrari poznało smak bliskiego spotkania z innym autem we Wrocławiu. Właścicielowi samochodu z pewnością nie jest do śmiechu, ale wrocławskie Ferrari było pierwszym rozbitym modelem 458 Italia, który sfotografowano.

Porsche Panamera po gruntownym tuningu Mansory być może nie było pierwszym autem tego producenta, które uległo wypadkowi – warte ponad milion złotych cacko zostało doszczętnie rozbite w Warszawie. Firma Mansory, zajmująca się tuningiem ekskluzywnych aut, od niedawna gości na naszym rynku. Jak widać, nowy właściciel nie cieszył się zbyt długo swoim czarnym Porsche.

Fot. TVN Warszawa

Panamera Mansory to nie najdroższy samochód, który zakończył swój żywot na polskim drzewie. Lamborghini Murcielago o wartości około 2 mln zł ucierpiało o wiele bardziej niż kierowca w wypadku, który miał miejsce w Słupcy. Na szczęście w przypadku tego drugiego skończyło się tylko na ogólnych potłuczeniach, natomiast piękne, superszybkie auto trafiło na złom.

Wyścigi Ferrari z McLarenem można było także oglądać w Warszawie – przynajmniej tak twierdzą świadkowie oraz policja. Z pojedynku zwycięsko wyszło włoskie auto. A Mercedes SLR McLaren? Raczej już nie wyjedzie na polskie ulice.

O tym wypadku było głośno w mediach. Weekendowy wieczór w stolicy, pędzące ul. Puławską czerwone Ferrari z impetem uderza w jeden z filarów wiaduktu. W samochodzie znajdowali się dwaj dziennikarze: Maciej Zientarski i Jarosław Zabiega. Niestety, ten drugi zginął na miejscu.

Fot. Radek Pietruszka PAP

Superauto nie zagwarantuje 100-procentowego bezpieczeństwa kierowcy w każdej sytuacji i nie sprawi, że będziemy mogli się w nim czuć nieśmiertelni. Niestety, nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę. Może wprowadzenie obowiązkowych kursów doszkalających dla osób zasiadających za kierownicą kilkusetkonnych potworów nie byłoby złym rozwiązaniem? Co o tym sądzicie?