Na marcowym salonie samochodowym w Genewie zaprezentowano zwycięskie projekty laureatów międzynarodowego konkursu organizowanego przez firmę BASF – „Sit down. Move.” Czy tak właśnie będą wyglądać fotele przyszłości?

W ogłoszonym we wrześniu 2012 roku konkursie wzięło udział ponad 170 projektów nadesłanych z 33 krajów. Celem było opracowanie fotela samochodowego ze szczególnym uwzględnieniem takich aspektów, jak komfort, ergonomia, bezpieczeństwo i ciężar. Jury składało się z trzech przedstawicieli firmy BASF oraz trzech znanych projektantów przemysłowych i samochodowych, wśród których znaleźli się Konstantin Grcic, Ken Kiyoyuki Okuyama i Dave Lyon.

Zwycięzcą międzynarodowego konkursu został Song Wei Teo z Uniwersytetu w Coventry w Wielkiej Brytanii. W nagrodę otrzymał statuetkę zaprojektowaną przez zespół designfabrik oraz 6000 euro. Zwycięski projekt fotela samochodowego urzekł komisję konkursową koncepcją wykorzystania lekkich materiałów do zbudowania siedzenia składającego się wyłącznie z jednego elementu. Dwaj pozostali laureaci konkursu to Joonyoung Kim z Wyższej Uczelni Nauk Kreatywnych w Detroit w Stanach Zjednoczonych oraz Pantila Debhakam z agencji projektowej Shakes BKK z Bangkoku w Tajlandii.

Jak Wam się podoba zwycięski projekt?