W naszym ostatnim konkursie mieliście wcielić się w Ministra Transportu i zachęcić kierowców do kupna samochodów elektrycznych. Kto z Was zrobił to najlepiej?

Najlepszym „Ministrem Transportu” według nas okazał się Grzesiek, który wyszedł do narodu z taką oto przemową:

Moi drodzy parafianie! Tfu! Rodacy!
Kupujcie auta elektryczne. Dzięki temu pozornie zaoszczędzicie. Już wam tłumaczę dlaczego! Auta elektryczne zmniejszają ogromne wpływy do Naszego budżetu z tytułu podle wysokiej akcyzy jaką na Was nałożyliśmy. Więc aby to nadrobić będziemy zmuszeni drastycznie podnieść akcyzę na energię elektryczną i opłaty za przesył. A żeby uderzyć w eko-społeczeństwo, które mając alternatywne źródła energii mogło by pomijać akcyzę podniesiemy abonament na liczniki z 5 do 50 zł. Ale to nie wszystko moi kochani. Wprowadzimy obowiązek rejestracji wszelkich alternatywnych źródeł energii i dowalimy stosowny podatek. A jak będzie pytać, przy tym szeroko otwierając usta i oczy – odpowiemy Wam. Iż, wymaga tego od nas członkostwo w UE. Lub powiemy iż jesteśmy zmuszeni modernizować elektrownie gdyż mają małą moc, a w jej zwiększaniu ograniczamy się do ekologicznych i drogich rozwiązań narzuconych nam przez Trybunał UE. Ponieważ przy obecnej maksymalnej mocy Naszych tradycyjnych źródeł energii podłączając np. 2000000 aut elektrycznych do ładowania „padnie prąd” w całym kraju. Inna możliwość jest taka że nasza sieć przesyłowa nagrzałaby się do czerwoności. Lecz to mógłby być plus, gdyż nie potrzebowalibyśmy latarni. Wystarczyłyby świecące druty na słupach. A co w naszym planie jest najlepsze, to to że będziecie płacić więcej za oglądanie telewizji, ładowanie telefonu, ogrzewanie elektryczne, siedzenie przed kompem i czytanie tego komentarza z łzami w oczach za 20 lat. Bo będziecie płacić więcej ogólnie za prąd, a nie za ładowanie auta.
W ten sposób w przyszłości zyskamy potężne źródło dochodów. Pozdrawiam i informuję, iż VAT-u nie odejmiemy od ceny aut, gdyż UE zabrania. Kończąc to wspaniałe orędzie powiem, iż sprytnie to Wam drodzy wyborcy sprzedamy. Część z Was już jest po naszej stronie. Tych bogatszych. Bo biedaków nie stać teraz na auto i nie będzie ich stać potem heh heh. Przepraszam, ten ostatni akapit wytniemy.
– Ale panie ministrze, to jest transmisja na żywo…

Gratulujemy zwycięzcy, nagrodę prześlemy pocztą. Odwiedzajcie nas regularnie, bo niebawem pojawią się na naszych łamach nowe konkursy i kolejne bony paliwowe do zgarnięcia!