Wakacje to upragniony czas wypoczynku. Dla tych, którzy wybrali wczasy w Polsce, przygotowaliśmy infografikę. Przedstawia ona najpopularniejsze trasy z dużych miast do miejscowości wypoczynkowych wraz z informacją o średniej liczbie kontroli radarowych.

Materiał opracował serwis Korkowo.pl na podstawie analizy danych GPS o korkach na polskich drogach. Pochodziły one z urządzeń Yanosik i Flotis Mobile, z których korzystali kierowcy w lipcu.

Okazuje się, że polska policja monitoruje wybrane trasy nieco dokładniej niż inne. Infografika zawiera takie dane jak średnia dobowa liczba kontroli radarowych przeprowadzonych przez policjantów z radarem przenośnym – popularną „suszarką”.

Z badań wynika, że na początku sezonu urlopowego kontrole były najczęstsze na trasie Warszawa-Zakopane (średnio 58 na dobę). Suszarki w ciągu doby pojawiały się na tej trasie średnio co 7 km. Kontrole były częste również na trasie wiodącej z Warszawy do Kołobrzegu. Drogówkę można tam było spotkać średnio co 12 km, a w ciągu jednej doby przeprowadzono około 39 kontroli. Najmniej kontroli w przeliczeniu na długość drogi odnotowano na linii Olsztyn-Karpacz (średnio co 48 km).

Oczywiście jest tylko jeden pewny sposób na uniknięcie mandatu – jazda zgodnie z przepisami ruchu drogowego. Wtedy żadna kontrola radarowa nie będzie Wam straszna. Czy podczas podróży na tegoroczne wakacje spotkaliście się z kontrolą radarową?