Amerykańska firma Hennessey pobiła rekord Guinnessa w przyspieszeniu od 0 do 300 km/h. Do tego zadania wystawiony został zbudowany przez nią Venom GT.

Bicie rekordu Guinnessa odbyło się na płycie lotniska Ellington Airport w Teksasie. W pierwszym przejeździe Venom GT rozpędził się do 300 km/h w czasie 13,18 sekundy. Podczas drugiego przejazdu czas był nieco gorszy i wyniósł 14,08 sekundy. Nowy rekord świata wśród samochodów produkcyjnych jest średnią z obu przejazdów i wynosi 13,63 sekundy.

Hennessey Venom GT powstał na bazie Lotusa Exige. Obecnie jednak przypomina ten model głównie z wyglądu, ponieważ reszta podwozia, a także nadwozie zostały poważnie zmodyfikowane. Silnik V8 o objętości skokowej 6,2 litra, wyposażony w dwie turbosprężarki generuje moc 1212 KM oraz 1318 Nm momentu obrotowego. Dzięki temu samochód przyspiesza do pierwszej setki w czasie poniżej 3 sekund.

Hennessey planuje już budowę kolejnego modelu o nazwie Venom GT2, który będzie legitymował się mocą 1500 KM. Ma powstać zaledwie 7 egzemplarzy, a pierwszy z nich będzie gotowy pod koniec tego roku. Niestety cena może odstraszyć: 1 250 000 dolarów.

Wideo prezentujące rekordowe przejazdy przedstawiamy poniżej.