W najnowszym rankingu ubezpieczycieli prowadzonym przez porównywarkę Ubea.pl, towarzystwo AXA zostało ocenione najwyżej. To kolejny dowód na to, że warto wybierać właśnie tę firmę by wykupić polisę na auto.

Jest to ranking podsumowujący pierwszy kwartał 2017 roku. Opiera się on na kalkulacjach prowadzonych przez użytkowników porównywarki. Musi być odpowiednia liczba kalkulacji by towarzystwo zostało poddane ocenie. W skali miesiąca jedna firma może dostać maksymalnie 5 punktów, co by oznaczało, że we wszystkich kalkulacjach oferta ubezpieczyciela była najtańsza. Zero punktów oznaczałoby natomiast, że wszystkie kalkulacje były najdroższe.

W ostatnim badanym miesiącu, czyli marcu, towarzystwo AXA Ubezpieczenia uzyskało najwyższą liczbę punktów w kalkulacjach składki OC oraz OC+NNW. Natomiast pakiet OC+AC i OC+AC+NNW najkorzystniej średnio wypadał w towarzystwie Liberty Ubezpieczenia. Warto przy tym wiedzieć, że Liberty należy do Grupy AXA i od kwietnia zostało zlikwidowane jako oddzielna marka.

AXA Ubezpieczenia wypadło bardzo korzystnie również w pierwszym kwartale, w którym oceniano oddzielnie każdy miesiąc, co daje maksymalną notę 15 punktów. Przy kalkulacji samego OC, AXA uzyskało najwięcej bo 11,79 pkt. Podobnie było w przypadku pakietu OC+NNW – 12,1 pkt. Warto przy tym zwrócić uwagę, że w czołówce plasowała się również firma Liberty Ubezpieczenia.

To właśnie to towarzystwo zwyciężyło w rankingu kwartalnym przy kalkulacjach pakietu OC+AC+NNW, natomiast bez NNW zajęło drugie miejsce. W obu kalkulacjach AXA Ubezpieczenia uplasowało się na czwartej pozycji.