Na razie bije własne rekordy, ale przy okazji wyprzedziła już w sprzedaży całą wielką trójkę segmentu premium: BMW, Mercedesa i Audi.

Tylko w ostatnim kwartale w Stanach Zjednoczonych sprzedano aż 5150 egzemplarzy sportowej limuzyny Tesli. Takich wyników nikt się nie spodziewał. Elektryczny model sprzedaje się lepiej niż jego konkurencja, czyli BMW serii 7, Mercedes klasy S oraz Audi A8. Sukces tkwi nie tylko w niższej cenie, ale także w lepszych osiągach.

Pod maską Tesli S znajduje się silnik elektryczny o mocy 416 KM i momencie obrotowym 600 Nm. Takie parametry i specyficzna charakterystyka silnika elektrycznego pozwalają rozpędzić limuzynę do pierwszej „setki” w 4,2 sek. Nieco gorzej prezentuje się prędkość maksymalna ograniczona do 209 km/h. W pełni naładowane baterie umożliwiają pokonanie aż 426 km.

Tesla już przymierza się do podbicia rynku europejskiego. Przyspieszono prace nad luksusowym SUV-em, którego sprzedaż firma szacuje na ok. 40 tys. egzemplarzy rocznie. Na Teslę S jest równie dużo chętnych jak na tańsze i mniejsze samochody elektryczne, takie jak Nissan Leaf czy Chevrolet Volt, być może więc producent zdoła osiągnąć zakładaną sprzedaż.