Lexus wreszcie pokazał światu swoje najnowsze sportowe coupé. Model RC zostanie oficjalnie zaprezentowany na nadchodzących targach motoryzacyjnych w Tokio.

Stylistyka produkcyjnego Lexusa RC nawiązuje do wersji koncepcyjnych o nazwach LF-LC oraz LF-CC. Odziedziczył on po nich agresywne kształty, charakterystyczny przedni grill oraz trójkątne lampy. Samochód mierzy 4693 mm długości, 1394 mm wysokości i 1838 mm szerokości, a rozstaw osi wynosi 2730 mm.

Sylwetka japońskiego coupé charakteryzuje się długą przednią maską i łagodnie opadającą linią dachu. Z tyłu auto wygląda nie mniej groźnie niż z przodu za sprawą zadziornego zderzaka z dyfuzorem oraz dwiema końcówkami układu wydechowego.

Na targach w Tokio rozpoczynających się 22 listopada producent pokaże samochód w dwóch wersjach silnikowych: 350 i 300h. Model RC 350 będzie napędzany 3,5-litrowym silnikiem benzynowym w układzie V6, a sercem hybrydy będzie 2,5-litrowa jednostka napędowa połączona z motorem elektrycznym.

Najszybsza wersja ma zostać zaprezentowana na styczniowym salonie samochodowym w Detroit, gdzie światło dzienne ujrzy model RC F napędzany 5-litrową V-ósemką.