Škoda właśnie ogłosiła wyprodukowanie 11-milionowego auta w fabryce Mladá Boleslav. Od początku swojej historii firma złożyła ponad 15 mln samochodów, co Czesi świętowali już 5 lutego 2013 roku.

Jak zapowiada szefostwo Škody, jeszcze w tym roku nabywców znajdzie około miliona wozów z indiańskim pióropuszem w logo. W zakładach Mladá Boleslav pracuje obecnie 10 tys. osób, a hale montażowe są nieustannie powiększane i modernizowane. Wszystko po to, aby utrzymać wysoki poziom montażu i płynność produkcji. W fabryce powstają takie modele, jak: Octavia, Octavia Combi, Fabia, Fabia Combi, Rapid i Rapid Spaceback.

Wyjątkami są: Superb, który powstaje w czeskich Kvasinach, Roomster/Praktik składany w Kvasinach, Vrchlabi (Czechy) i Solomonovo (Ukraina) oraz produkowane w Bratysławie Citigo.

Nie można zapomnieć również o Yeti, które powstaje aż w sześciu fabrykach zlokalizowanych w następujących miastach: Kvasiny, Solomonovo, Öskemen (Kazachstan), Niżny Nowogród (Rosja), Aurangabad (Indie) i Szanghaj. Aż się łezka w oku kręci na myśl o tym, że szansa na tak ogromny rozwój dla polskich zakładów FSO została w latach 90. zaprzepaszczona.