BBC wreszcie skompletowało skład prowadzących nową wersję programu Top Gear, który ma być nadawany jeszcze w tym roku. Po rozpadzie poprzedniego składu, czekaliśmy dość długo na ogłoszenie nowego.

Przypominamy, że w ubiegłym roku doszło do awantury pomiędzy słynnym Jeremy Clarksonem a producentem programu Top Gear – Oisinem Tymonem. Efektem konfliktu był całkowity rozpad programu Top Gear. Najpierw wstrzymano emisję nowych odcinków i oficjalnie zwolniono Clarksona, potem James May i Richard Hammond nie przedłużyli umowy z BBC. Jak zapewniała brytyjska stacja, program miał wrócić na wizję, ale w zupełnie nowej formule i z nowymi prowadzącymi. Plotki mówiły o wielu osobach, które miałyby zastąpić kultową trójkę, ale chyba nikt nie trafił z skład, jaki przedstawiono niedawno.

Pierwszym prowadzącym – stosunkowo szybko po całym zamieszaniu – został prezenter radiowy i miłośnik samochodów Chris Evans, do którego niedawno dołączył Matt Le Blanc, aktor znany polskim widzom z komediowego serialu „Przyjaciele”. Już te osoby zaskoczyły niejednego widza, ale w minionym tygodniu zaprezentowano pozostałą… czwórkę!

Tak jest. Tak jak zapowiadało BBC, formuła programu zmienia się diametralnie i nie będzie już tylko trzech prowadzących. Poza tajemniczym jak zawsze Stigiem w składzie będzie aż sześć osób. Jedną z nich jest doskonale znana widzom innych programów o tematyce samochodowej Niemka, kierowca wyścigowy Sabine Schmitz. Była ona wcześniej współprowadzącą konkurencyjny, również brytyjski program Fifth Gear. Kolejną osobą, którą rozpoznają miłośnicy samochodów jest Chris Harris, dziennikarz motoryzacyjny piszący dla największych gazet o tej tematyce w Wielkiej Brytanii, takich jak EVO czy Autocar. Jest również rozpoznawany na Youtube jako prowadzący kanał /DRIVE.

Jedną z osób, której wielu z Was nie trzeba przedstawiać jest Eddie Jordan, były szef zespołu Formuły 1 o nazwie Jordan oraz komentator wyścigów Formuły 1 na kanale BBC Sport. Zdecydowanie mniej znaną osobą jest Rory Reid, redaktor naczelny serwisu recombu.com o tematyce motoryzacyjnej i ogólnotechnicznej. Trafił on do Top Geara po zgłoszeniu się do otwartego castingu. Oczywiście nie wiemy i pewnie jeszcze długo się nie dowiemy, kto został ukryty pod białym kombinezonem i nazwany Stigiem.