W kwietniu informowaliśmy, że Fiat planuje wprowadzić kilka kolejnych wersji modelu 500. Ostatnią ma być crossover. Na razie przyszła pora na rodzinnego minivana.

W zeszłym roku zadebiutował model 500L, większa odmiana standardowego Fiata 500. Aby wrócić na rynek minivanów po wycofaniu Multipli, włoski producent postanowił jeszcze bardziej nadmuchać pięćsetkę i zmieścić w niej aż 7 foteli. Tak powstała największa wersja Living.

Długość auta to 4350 mm. Szerokość wynosi 1780 mm, a wysokość 1670 mm, co czyni tę odmianę tylko nieznacznie mniejszą od konkurencyjnego Citroëna C4 Picasso. Pod maską może zagościć jeden z dwóch silników benzynowych o objętości skokowej 0,9 l (105 KM) lub 1,4 l (95 KM). Do wyboru są także dwie jednostki wysokoprężne: 1,3 Multijet II o mocy 85 KM oraz 1,6 Multijet o mocy 105 KM.

Wymiary 500L Living wcale nie sprzyjają umieszczeniu w nim trzeciego rzędu siedzeń, ale to właśnie tą opcją Fiat zamierza wyróżnić się na rynku. Pomimo możliwości przewiezienia 7 osób producent określa układ siedzeń jako 5+2, co wydaje się dość zrozumiałe, ponieważ na dłuższej trasie komfortowo będzie mogło podróżować „tylko” 5 osób. W przypadku 2 dodatkowych pasażerów można zapomnieć o jakiejkolwiek przestrzeni bagażowej. Jeśli jednak trzeci rząd siedzeń pozostanie złożony, to do dyspozycji będzie aż 638 l na bagaże.

Podoba Wam się nowa, przerośnięta pięćsetka?