Decydując się na zakup używanego auta, w pierwszej kolejności wertujemy ogłoszenia w Internecie i prasie lub kierujemy się bezpośrednio na giełdę samochodową. Jak nie kupić kota w worku i nie nadziać się na podstępnych sprzedawców? To proste: udać się do dilera.

Wielu oficjalnych przedstawicieli marek samochodowych sprzedaje nie tylko nowe, lśniące auta, ale również używane. Można odnieść wrażenie, że takie używane auto sprzedawane przez dilera jest droższe od porównywalnego egzemplarza, który oferuje osoba prywatna. Rzeczywiście, jeśli zestawimy ofertę górnolotnie zwaną „okazją” z podobnym samochodem sprzedawanym przez dilera, cena proponowana przez prywatnego sprzedawcę z pewnością będzie bardziej atrakcyjna

Pytanie tylko, czy ta okazja cenowa nie okaże się studnią bez dna podczas eksploatacji samochodu. Jeżeli kupuje się używane auto od autoryzowanego dilera, taka obawa praktycznie nie istnieje, ponieważ bardzo często na zakupiony samochód udzielana jest gwarancja. Używane samochody oferowane przez oficjalne przedstawicielstwo marki mają udokumentowaną historię serwisową, są w nienagannym stanie technicznym, często też pochodzą z polskiego salonu.

Kolejnym udogodnieniem dla potencjalnych klientów, decydujących się na zakup używanego auta od autoryzowanego dilera jest możliwość rozłożenia płatności na raty oraz wykupienia na miejscu pakietu ubezpieczeń.

Jak widać, zakup używanego samochodu nie zawsze musi być loterią. Czy warto zapłacić nieco więcej za teoretycznie takie samo auto, ale mieć pewność, że przynajmniej przez najbliższy okres nie będziemy częstymi gośćmi w serwisach i warsztatach? Moim zdaniem zdecydowanie tak, ale chętnie poznam Waszą opinię na ten temat.