Są różne rankingi zadowolenia i niezawodności, ale Amerykanie, a konkretnie firma iSeeCars badająca zadowolenie klientów samochodów postanowiła stworzyć kolejny i przepytano prawie 400 tysięcy właścicieli samochodów jak długo używają jednego modelu. Dzięki temu powstała lista, odpowiadająca na pytanie: które modele mają jednego właściciela przez minimum 10 lat.

10 lat to długo i posiadanie jednego samochodu przez taki okres musi wiązać się z zadowoleniem z niego. Amerykanie mają co prawda dość często więcej niż jedno auto w gospodarstwie domowym, ale to nie znaczy, że nie lubią ich zmieniać. Jednak gdy to, które posiadają przynosi im satysfakcję i są z niego zadowoleni, to wówczas nie ma takiej potrzeby. I tak na samym szczycie listy wylądowała Honda CR-V, której 28,6 % właścicieli używa minimum 10 lat. Drugie miejsce w tym rankingu zajęła hybrydowa Toyota Prius z niemal identycznym wynikiem 28,5 %. Zwróćcie uwagę na fakt, że 10 pierwszych pozycji zajmują samochody japońskie i to tylko dwóch marek. Pierwsze, nie japońskie auto wylądowało dopiero na 20 miejscu. A jakie samochody są na samym końcu listy?

Okazuje się, że głównie amerykańskie. Szczególnie takie, które na rynku USA są postrzegane jako typowo flotowe, czyli Chrysler Sebring, Dodge Stratus czy Ford Taurus. Również luksusowe samochody jak Lincoln Town Car, Cadillac DeVille czy Cadillac Escalade są dość często zmieniane. Tu jednak uzasadnienie jest oczywiste – właściciela na to stać.

Pełny ranking