James Bond – z czym się Wam kojarzy ten najsłynniejszy agent na świecie? Z pięknymi kobietami? Z martini wstrząśniętym, nie mieszanym? Wszystkie te odpowiedzi są poprawne, ale fani motoryzacji łączą Bonda głównie ze wspaniałymi autami, będącymi jego nieodłącznym atrybutem. Oto kilka modeli, którymi poruszał się tajny agent Jej Królewskiej Mości.

Sunbeam Alpine – właśnie tym samochodem jeździł Bond w ekranizacji pierwszej części przygód agenta 007 pt. „Dr. No”. W jego rolę wcielił się wtedy Sean Connery.

Aston Martin DB5 – model DB5 zapoczątkował miłość agenta do aut tej szlachetnej angielskiej marki. Samochód widoczny na zdjęciu towarzyszył Bondowi w „Goldfingerze” oraz „Operacji Piorun”.

Lotus Esprit/Esprit Turbo – w filmie ”Szpieg, który mnie kochał” Esprit na chwilę zamienił się w łódź podwodną, a w ”Tylko dla twoich oczu” wersja Turbo tego angielskiego auta z impetem została wysadzona w powietrze.

BMW Z3 – to auto odegrało niewielką rolę w ”GoldenEye”, zdecydowanie ustępując zaufanemu Astonowi Martinowi DB5.

BMW 750iL – kolejnym niemieckim autem, które w przeciwieństwie do modelu Z3 śmiało można nazwać prawdziwym samochodem Bonda, było BMW 750iL. Pojawiło się ono w części „Jutro nie umiera nigdy”.

BMW Z8 – w „Świat to za mało” mogliśmy podziwiać tajnego agenta Jej Królewskiej Mości za kierownicą sportowego roadstera BMW Z8.

Aston Martin Vanquish – po kilku ekranizacjach, w których James jeździł różnymi modelami BMW, przyszła pora na przesiadkę do Astona Martina, a konkretnie modelu Vanquish.

Aston Martin DBS – za kierownicą najbardziej sportowego modelu Astona agent 007 poruszał się w „Casino Royale” oraz „Quantum of Solace”.

Jaka sądzicie: za kierownicą jakiego samochodu zasiądzie James Bond w kolejnej, 23. już ekranizacji swoich przygód?