Producenci samochodów wprowadzają coraz nowsze i doskonalsze systemy zabezpieczające pojazdy przed kradzieżą. Obecnie największą popularnością cieszą się systemy elektroniczne utrudniające zadanie złodziejom. A czy pamiętacie uciążliwe, dziś już przestarzałe zabezpieczenia mechaniczne, takie jak blokady kierownicy, skrzyni biegów czy pedałów? Zobaczcie ekstremalne przypadki tego rodzaju gadżetów. Oto krótkie zestawienie zabezpieczeń antykradzieżowych, których nie powstydziłby się sam MacGyver.

Pierwszą grupę stanowią urządzenia wzorowane na zabezpieczeniach rowerowych. Chroniły rowery, ochronią i samochód. Czy aby na pewno?


Zniżka -15%

Oblicz składkę ubezpieczenia OC


Źródło: http://www.oddee.com

Źródło: http://www.oddee.com

Właściciel tego automobilu uznał, że właz studzienki kanalizacyjnej jest na tyle solidny, że można „przywiązać” do niego samochód. Oby tylko złomiarze nie zabrali i kratki, i auta…

Źródło: http://www.oddee.com

Rosyjski kierowca tego dostawczaka pomylił swój pojazd z łodzią, a krawężnik z portem, jednak liczy się fantazja…

Źródło: http://www.oddee.com

Właściciel tej Toyoty podszedł do sprawy bardziej profesjonalnie. Solidne łańcuchy owinął miękkim tworzywem, aby nie zniszczyć lakieru samochodu. Czyżby ta Toyota była tak lekka, że bez asekuracji mogłaby się wznieść w powietrze jak balon?

Źródło: http://www.oddee.com

To z kolei przykład niespełnionych marzeń zawodowych. Może kierowca tego pojazdu nie dostał się do elitarnej grupy strażników miejskich i blokadę na koło postanowił zrobić według własnego pomysłu – na wzór tej, którą zapewne nieraz widział na kołach swojego samochodu…

Źródło: http://www.oddee.com

Trochę prostszą technikę zastosował właściciel poniższego pojazdu. Za pomocą dwóch kawałków łańcucha i kłódki, niczym MacGyver, zabezpieczył pojazd przed złodziejami. Rach-ciach i gotowe…

Źródło: http://www.oddee.com

O dziwo właściciel poniżej widocznego zabytku ery komunizmu sądzi, że ktoś może ukraść jego automobil. Aby ustrzec się przed złodziejami czyhającymi na jego cenny dobytek, przy użyciu długiego kawałka mocnej liny i kłódki zabezpieczył za jednym zamachem wszystkie drzwi swojego pojazdu. To się nazywa praktyczne podejście do tematu.

Źródło: http://www.oddee.com

Na deser wariacja na temat blokady kierownicy. Przedmiot kuchenny skutecznie broni dostępu do koła kierownicy. Ciekawe, jak zareagowała żona pomysłowego Dobromira, gdy zobaczyła, że jej największy garnek znalazł nowe zastosowanie.

Źródło: http://www.oddee.com

A czy Wy macie swoje domowe sposoby na zabezpieczenia swojego auta, czy ufacie elektronicznym „strażnikom”?