Jak każdego roku jeden z najpopularniejszych magazynów dla panów, „Playboy”, zorganizował plebiscyt na samochód roku 2013. W polskiej edycji wyłoniono 75 modeli samochodów, z których wybrano zwycięzcę oraz wyróżniono 12 innych modeli w poszczególnych kategoriach. Jeśli jesteście zainteresowani wynikami, to zapraszam do lektury.

Jurorami tegorocznej edycji plebiscytu Samochód Roku Playboya 2013 byli: Włodzimierz Zientarski, Andrzej Borowczyk, Krzysztof Hołowczyc, Rafał Jemielita oraz Andrzej Koper. Sędziowie szczególną uwagę zwracali na styl, osiągi, bezpieczeństwo oraz najnowsze rozwiązania technologiczne.


Zniżka -15%

Oblicz składkę ubezpieczenia OC


Samochodem Roku Playboya 2013 został nowy Range Rover, a więc sporych rozmiarów luksusowy SUV, który zda egzamin w trudniejszym terenie i poradzi sobie doskonale w roli ekskluzywnej limuzyny. Najnowsza, czwarta generacja tego modelu zadebiutowała na salonie samochodowym w Paryżu w 2012 roku.

W kategorii „auto sportowe” najlepszy okazał się Aston Martin Vanquish. Samochody marki Aston Martin od lat uważane są za synonim piękna i luksusu. Na takie postrzeganie wpływa zapewne to, że pojazdy tej firmy najczęściej towarzyszą agentowi 007, który lubi otaczać się pięknymi kobietami. Aston Martin Vanquish wyposażony jest w silnik benzynowy w układzie V12 o pojemności 5933 cm3. Generuje on 573 KM i 620 Nm momentu obrotowego, co pozwala osiągnąć pierwsze 100 km/h w 4,1 s, a wskazówka prędkościomierza zatrzyma się dopiero przy 295 km/h.

Samochodem dla twardziela został Mercedes-Benz klasy G. I chyba nie jest to żadna niespodzianka, ponieważ model ten od lat ma surowe, kwadratowe, dwubryłowe nadwozie. Przede wszystkim jednak sprawdza się rewelacyjnie w najtrudniejszych warunkach, a nowe wersje bywają naprawdę dobrze wyposażone.

W kategorii „samochód dla młodego playboya” zwyciężyła tylnonapędowa Toyota GT 86/Subaru BRZ, a najlepszym autem na co dzień okazał się Opel Mokka/Chevrolet Traxx. Dziewczyna playboya powinna jeździć Volvo V40 Cross Country. W prestiżowej kategorii „luksus i sport” wygrało BMW serii 6 w nadwoziu Gran Coupe, a więc limuzyna o usportowionej linii nadwozia.

Pełne zestawienie zwycięzców poszczególnych kategorii znajdziecie w dołączonej infografice. Czy zgadzacie się z wynikami plebiscytu „Playboya”? Jakie są Wasze typy?

Więcej na ten temat: Samochód roku 2013 według magazynu „Playboy”,