Jak każdego roku jeden z najpopularniejszych magazynów dla panów, „Playboy”, zorganizował plebiscyt na samochód roku 2013. W polskiej edycji wyłoniono 75 modeli samochodów, z których wybrano zwycięzcę oraz wyróżniono 12 innych modeli w poszczególnych kategoriach. Jeśli jesteście zainteresowani wynikami, to zapraszam do lektury.

Jurorami tegorocznej edycji plebiscytu Samochód Roku Playboya 2013 byli: Włodzimierz Zientarski, Andrzej Borowczyk, Krzysztof Hołowczyc, Rafał Jemielita oraz Andrzej Koper. Sędziowie szczególną uwagę zwracali na styl, osiągi, bezpieczeństwo oraz najnowsze rozwiązania technologiczne.

Samochodem Roku Playboya 2013 został nowy Range Rover, a więc sporych rozmiarów luksusowy SUV, który zda egzamin w trudniejszym terenie i poradzi sobie doskonale w roli ekskluzywnej limuzyny. Najnowsza, czwarta generacja tego modelu zadebiutowała na salonie samochodowym w Paryżu w 2012 roku.

W kategorii „auto sportowe” najlepszy okazał się Aston Martin Vanquish. Samochody marki Aston Martin od lat uważane są za synonim piękna i luksusu. Na takie postrzeganie wpływa zapewne to, że pojazdy tej firmy najczęściej towarzyszą agentowi 007, który lubi otaczać się pięknymi kobietami. Aston Martin Vanquish wyposażony jest w silnik benzynowy w układzie V12 o pojemności 5933 cm3. Generuje on 573 KM i 620 Nm momentu obrotowego, co pozwala osiągnąć pierwsze 100 km/h w 4,1 s, a wskazówka prędkościomierza zatrzyma się dopiero przy 295 km/h.

Samochodem dla twardziela został Mercedes-Benz klasy G. I chyba nie jest to żadna niespodzianka, ponieważ model ten od lat ma surowe, kwadratowe, dwubryłowe nadwozie. Przede wszystkim jednak sprawdza się rewelacyjnie w najtrudniejszych warunkach, a nowe wersje bywają naprawdę dobrze wyposażone.

W kategorii „samochód dla młodego playboya” zwyciężyła tylnonapędowa Toyota GT 86/Subaru BRZ, a najlepszym autem na co dzień okazał się Opel Mokka/Chevrolet Traxx. Dziewczyna playboya powinna jeździć Volvo V40 Cross Country. W prestiżowej kategorii „luksus i sport” wygrało BMW serii 6 w nadwoziu Gran Coupe, a więc limuzyna o usportowionej linii nadwozia.

Pełne zestawienie zwycięzców poszczególnych kategorii znajdziecie w dołączonej infografice. Czy zgadzacie się z wynikami plebiscytu „Playboya”? Jakie są Wasze typy?

Więcej na ten temat: Samochód roku 2013 według magazynu „Playboy”,