Styczeń tego roku był dość dobrym miesiącem dla polskiego rynku nowych samochodów. W polskich urzędach zarejestrowano wówczas prawie 29 000 nowych pojazdów osobowych. Jaki był luty?

Na początku warto zaznaczyć, że poniższe dane nie obejmują samochodów osobowych z homologacją ciężarową, których w lutym zarejestrowano znacznie więcej ze względu na zmiany w przepisach o podatku VAT (około 9000 samochodów). Dane dotyczą samochodów stricte osobowych.

W lutym 2014 roku zarejestrowano 23 309 nowych samochodów osobowych, a więc o 2,6% mniej niż w tym samym okresie roku 2013. Od początku roku w Polsce zarejestrowano więc 50 250 nowych pojazdów osobowych.

Po raz kolejny ulubioną marką Polaków była Škoda. Nasi rodacy w lutym zdecydowali się na zakup aż 3269 nowych samochodów osobowych z logo tej marki na przodzie. Na drugim miejscu z ogromną stratą znalazła się Toyota (1880 rejestracji), a podium zamyka Opel (1759 rejestracji).

Škoda nadal dominuje na polskim rynku, a pierwsze trzy miejsca wśród najpopularniejszych aut zajmują trzy modele czeskiego producenta znajdującego się pod skrzydłami koncernu VW AG. Są to: Octavia, Fabia i Rapid. Polacy zarejestrowali w lutym aż 1268 nowych Octavii, deklasując pozostałe modele. Szczegółowe dane znajdziecie w powyższej infografice.