Do niedawna sytuacja Opla nie była najlepsza. Jednak jak wynika z danych z pierwszego kwartału tego roku, sprzedaż aut niemieckiej marki wzrosła o ponad 40%.

Duży popyt na Ople zaskoczył nawet samych dilerów, choć sprzedaż rosła stopniowo od początku 2014 roku. Tylko w marcu koncern GM sprzedał 2500 samochodów tej marki, o 57% więcej niż w analogicznym okresie w 2013 roku. Od stycznia 2014 roku do klientów trafiło w sumie 7000 pojazdów. O 50% wzrosła też sprzedaż aut dostawczych. Najchętniej wybieranym modelem wśród osobówek była Corsa.

Wysoka sprzedaż jest częściowo napędzana zmianą przepisów dotyczących możliwości pełnego odliczania VAT-u. Dla nas bardzo ważne jest jednak to, że świetne wyniki mamy także w segmencie aut, na które zmiany przepisów nie miały wpływu – mówi Wojciech Mieczkowski, dyrektor generalny General Motors Poland.

Jak długo taki trend się utrzyma? Ze względu na koniec przepisów z kratką Opel, podobnie jak inni producenci, już odnotowuje spadki sprzedaży. Firma chce jednak dotrzeć do klientów innymi sposobami: oferując szeroki asortyment modeli z seryjnymi instalacjami LPG oraz rozbudowując program Leasing Mobilny (wynajem i obsługa samochodów w dużych firmach).