Pomimo debiutu nowego modelu, Clio 3 nie zostanie jeszcze wycofane ze sprzedaży. Nie wiadomo jeszcze, jak długo trzecia generacja pozostanie w ofercie, ale z pewnością będzie dobrą okazją dla mniej wymagających klientów. Pozostali będą mogli zamawiać najnowsze Clio IV, które kilka tygodni temu miało swoją premierę.

Renault Clio III będzie oferowane w sprzedaży pod nazwą Collection. W przypadku dwóch poprzednich generacji tego modelu producent zdecydował się na identyczny krok, pozostawiając poprzednika pod nazwą Campus. Taka polityka widocznie się sprawdziła.

Renault Clio Collection pozostanie w ofercie sprzedażowej z dwiema jednostkami napędowymi. Pierwszą z nich jest benzynowy silnik 1,2 l o mocy 75 KM. Druga to diesel 1,5 dCi z tą samą mocą. Do wyboru będą również dwie wersje wyposażeniowe. Podstawowa o nazwie Alize zawiera m.in. ABS, elektrycznie sterowane szyby, 4 poduszki powietrzne, komputer pokładowy oraz radio CD. Bogatsza wersja Business wyposażona będzie dodatkowo w nawigację TomTom, tempomat, światła przeciwmgielne oraz elektrycznie sterowane lusterka.

Wciąż jeszcze nie ma oficjalnych informacji na temat tego, kiedy samochód trafi do sprzedaży w polskich salonach. Jak myślicie: na ile powinna zostać wyceniona podstawowa wersja Clio Collection?