fot. Piotr Nurczyński

Rajd Barbórka – Ogólnopolskie Kryterium Asów jest symbolicznym zakończeniem sezonu sportów motorowych w Polsce. Jak co rok, także i w tej edycji organizatorzy przygotowali szereg niespodzianek.

51.edycja Rajdu Barbórka charakteryzuje się przede wszystkim nowym harmonogramem oraz nowym odcinkiem specjalnym. Zmagania zaczną się bowiem już w piątek, 6 grudnia, wieczorem. O godzinie 19 załogi rajdowe stawią się na odcinku kwalifikacyjnym zlokalizowanym na dobrze znanym kibicom terenie Autodromu Automobilklubu Polski na Bemowie. Wstęp tego dnia będzie darmowy!

W sobotę o 8 rano kierowcy zaczną prawdziwą rywalizację od odcinka Park Militarny Rembertów o długości 2,15 km, który jest wspomnianą nowością w tym rajdzie. Już 40 minut później wszyscy będą mogli zobaczyć z bliska nowy park serwisowy, który w tym roku będzie zlokalizowany na Stadionie Narodowym!

fot. Piotr Nurczyński

O 9:33 ruszy OS2 Twierdza Cytadela znany z poprzednich edycji rajdu. O 10:06 kierowcy ponownie przeniosą się na Autodrom Bemowo, a przedpołudniową pętlę zakończy OS4 Park Militarny Rembertów. Będzie to więc druga okazja, żeby obejrzeć zmagania na nowym odcinku. Wyjazd z drugiej wizyty serwisowej zaplanowano na 12:29. Kierowcy udadzą się na OS5 Twierdza Cytadela, a następnie o 13:25 rozpoczną się kolejne przejazdy na odcinku Autodrom Bemowo.

Ostatnia wizyta w serwisie, pora na zjedzenie czegoś treściwszego niż kiełbaska z grilla i równo o godzinie 17 rozpoczną się pierwsze pokazowe przejazdy po odcinku Kryterium Karowa. To właśnie na ten moment czekają wszyscy kibice. Lista zaproszonych gości oraz samochodów, które będzie można zobaczyć 7 grudnia, jest długa. Czy Tomasz Kuchar, absolutny rekordzista Karowej, odniesie tu kolejne, już siódme zwycięstwo? Przyjdźcie i przekonajcie się sami!