Ostatnimi czasy mamy naprawdę tanie paliwo. Ceny daleko odbiegły od poziomu 5 zł za litr. Jednak w ostatnich tygodniach zauważa się nieznaczny, ale regularny wzrost cen. Wielu z Was pewnie zastanawia się czy paliwa nie podrożeją na weekend majowy. Mamy dobre informacje.

Według portalu e-petrol.pl, z punktu widzenia tankujących swoje samochody podczas długiego weekendu majowego, ceny będą najniższe od 2009 roku. Obecnie benzyna stale, ale nieznacznie drożeje i dziś mamy poziom znany z końcówki ubiegłego roku. Choć rafinerie podnoszą ceny hurtowe w tym tygodniu, to kierowcy jeszcze nie powinni odczuć tych zmian. Z analiz e-petrol.pl wynika, że na początku weekendu majowego – w dniach wyjazdowych – litr najpopularniejszej benzyny 95-oktanowej będzie kosztować średnio 4,20-4,30 zł. Sporo tańszy będzie olej napędowy, który utrzyma się na poziomie poniżej 4 zł za litr. W czasie majówki ceny gazu LPG powinny mieścić się w granicach 1,58-1,65 zł/litr.

Jeżeli ktoś narzeka na obecne ceny paliw to przypominamy, że w zeszłym roku podczas majówki benzyna Pb 95 kosztowała około 50-60 gr. więcej, olej napędowy 80 gr. więcej, a gaz był droższy o 40 gr.