Nie tak dawno BMW zaprezentowało produkcyjną wersję kompaktowego i3. Na wrześniowym salonie samochodowym we Frankfurcie niemiecki producent ma zamiar pokazać sportowe i8.

W odróżnieniu od kompaktowego i w pełni elektrycznego i3 model i8 jest samochodem hybrydowym. Jego dokładna specyfikacja nie jest jeszcze znana. BMW potwierdziło, że sportowa hybryda zostanie zaprezentowana ze wszystkimi szczegółami na nadchodzącym salonie samochodowym we Frankfurcie.

Na razie wiadomo, że główny silnik będzie wspomagany znanym z i3 motorem elektrycznym o mocy 170 KM. Silnikiem zasilanym przez paliwo najprawdopodobniej będzie 3-cylindrowa jednostka benzynowa. Takie połączenie ma zapewnić niskie spalanie i przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie poniżej 5 s. Możliwy dystans do przejechania wyłącznie na silniku elektrycznym ma wynieść 35 km.

Na salonie samochodowym we Frankfurcie BMW ma również pokazać wspomniane już kompaktowe i3, nowy model X5, koncepcyjny Active Tourer Outdoor oraz jedną z pierwszych odsłon M4. Salon rozpoczyna się 12 września i potrwa 10 dni. Ktoś z Was wybiera się do Frankfurtu?