Renault idzie jak burza przez kolejne premiery nowych modeli od zeszłego roku. Po ekscytującym Talismanie, zupełnie zmienionym Mégane i nowej koncepcji Scenica, mamy kolejnego członka nowej gamy modelowej – SUV-a klasy średniej o znanej nazwie Koleos.

Renault Koleos to samochód oferowany od 2008 roku, ale przez swoją niską popularność nie jest modelem szczególnie rozpoznawalnym. Ma się to zmienić wraz z nadejściem jego drugiej generacji. Linia nadwozia i stylistyka ogólnie nawiązują do nowych aut marki, takich jak Talisman czy Mégane. Przedni pas ma charakterystyczne, diodowe lampy w kształcie litery C, a tył samochodu mocno nawiązuje do tyłu hatchbacka i kombi kompaktowego Mégane. Spójna z tymi modelami jest również kabina, która otrzymała identyczny, pionowo ustawiony tablet oraz wskaźniki wyświetlane na podzielonym ekranie TFT. Można wybierać ich kształt i kolor.

Wnętrze samochodu to oczywiście klasa średnia segmentu SUV. Nowy Koleos będzie rywalem dla Hondy CR-V, Mitsubishi Outlandera czy Nissana X-Traila. Nadwozie mierzy 4670 mm długości jest zatem dłuższy o 30 mm od X-Traila. Rozstaw osi to 2710 mm. Bagażnik ma mieścić 542 litry mierzone według normy VDA. Jego maksymalna pojemność to 1690 litrów.

Prześwit jest imponujący jak na SUV-a, bo to aż 213 mm. Napęd na cztery koła to znany w gamie Nissana system ALL MODE 4×4-i. Na chwilę obecną niewiele oficjalnie wiadomo o silnikach, ale Renault zdradziło, że będą to jednostki benzynowe i Diesla o mocy od 130 do 175 KM.

Premiera samochodu to jeszcze nie wprowadzenie go do sprzedaży. Na razie nie wiadomo kiedy nowy Koleos zadebiutuje na rynku.