Firma Alfa Romeo zaprezentowała swojego pierwszego SUV-a i jednocześnie najnowszy model. Stelvio Quadrifoglio stanie w szranki z mocnymi autami segmentu premium, takimi jak Jaguar F-Pace, Maserati Levante, BMW X4 czy też Porsche Macan.

Zaskoczeni? Marka Alfa Romeo przez ponad 10 lat szykowała się do premiery swojego pierwszego SUV-a. Najpierw jednak przygotowano nas na to pokazując Giulię, która wydaje się być wersją sedan tego auta. Stylistyka jest niemal identyczna i tylko bryła nadwozia odróżnia te modele. Alfa nie mogła odpuścić niezwykle ważnego segmentu SUV, skoro wchodzą do niego takie firmy jak Bentley czy Maserati, a w przyszłości także Lamborghini czy prawdopodobnie Ferrari.

Na razie informacji na temat Stelvio jest niewiele. Wiadomo, że odmiana Quatrifoglio jest topową, z ponad 500-konnym silnikiem 2.9 V6 biturbo. Ma stały napęd na cztery koła i adaptacyjny układ jezdny. Słabsze odmiany podobnie jak to miało miejsce przy premierze Giulii zostaną pokazane później. Będą napędzane 2-litrowym, benzynowym silnikiem czterocylindrowym o mocy do 280 KM, a także 2,2-litrowym dieslem, którego parametrów nie znamy. Każda z nich ma mieć napęd na cztery koła. Jak Wam się podoba ten samochód?