Volkswagen od lat walczy o tytuł największego producenta samochodów na świecie. Ma fabryki niemal na każdym kontynencie i cały czas buduje nowe. Do 2016 roku powstanie kolejna fabryka, tym razem w Polsce. Gdzie dokładnie będzie ulokowana i jakie modele będą w niej wytwarzane?

Fabryka zostanie wybudowana w niewielkim miasteczku Września w województwie wielkopolskim. Rozważano również takie lokalizacje, jak Stargard Szczeciński czy Stęszew, ale ostatecznie wybrano Wrześnię. W 2016 roku Volkswagen kończy współpracę z Mercedesem w zakresie produkcji aut dostawczych, więc musi zainwestować w kolejną fabrykę. Jak wynika z ostatnich informacji, w nowym obiekcie będzie produkowany największy dostawczak: Crafter.

Dzięki tak ogromnej inwestycji powstanie 2300 nowych miejsc pracy, a planowana produkcja to około 90 000 egzemplarzy samochodów rocznie. To już trzecia fabryka niemieckiego koncernu w Polsce. Dwie kolejne są w Słupsku (produkcja samochodów marki Scania) i Poznaniu (produkcja Volkswagena Caddy).

Więcej na ten temat: Crafter,