Statystyki z polskiego rynku nowych samochodów są chyba najbardziej interesujące dla przeciętnego czytelnika naszego bloga. W zeszłym miesiącu przedstawialiśmy, jak wyglądała sytuacja na naszym rynku w styczniu 2013 roku, a dziś zapraszamy do lektury kolejnego odcinka, w którym prezentujemy najważniejsze statystyki z lutego bieżącego roku.

Luty jest oczywiście najkrótszym miesiącem w roku, co odbiło się na wolumenie sprzedaży nowych samochodów. W drugim miesiącu 2013 roku zarejestrowano bowiem mniej samochodów niż w styczniu – konkretnie 23 992 pojazdy. Uzyskana liczba jest jednak nadal lepsza od danych z tego samego miesiąca w zeszłym roku, a więc trend jest rosnący.

Zgodnie z oczekiwaniami gusta polskich klientów nie zmieniły się znacząco. Najpopularniejszymi markami nadal są odpowiednio Škoda i Volkswagen. Na 3. miejsce wskoczył Ford, który zepchnął Toyotę na 5. pozycję. Japońskiego potentata wyprzedziła w lutym jeszcze Kia, która utrzymała dotychczasową 4. lokatę.

Polacy najchętniej kupują dwa modele Škody: Octavię (823 rejestracje) i Fabię (731 rejestracji), które w lutym zamieniły się miejscami w stosunku do stycznia 2013 roku. Fabii po piętach w lutym deptał Ford Fiesta, który w lutym znalazł 728 nabywców.

Czy któryś z dziesiątki najczęściej rejestrowanych nowych samochodów w lutym 2013 roku przykuł Waszą uwagę? Jaki samochód Wy byście wybrali?