Jak co miesiąc prezentujemy podsumowanie sytuacji na polskim rynku nowych samochodów osobowych. Jeśli jesteście ciekawi, na jakie modele decydowali się Polacy w kwietniu, to zapraszam do lektury wzbogaconej tradycyjnie o infografikę.

W kwietniu tego roku zarejestrowano w Polsce 23 923 nowych samochodów. To trochę więcej niż w kwietniu roku ubiegłego, ale o ponad 1000 mniej niż w marcu 2013. Od początku roku do końca kwietnia zarejestrowano łącznie 99 282 nowych aut. W porównywalnym okresie w roku ubiegłym liczba ta wynosiła 100 736.

Pierwsza trójka najpopularniejszych marek w Polsce pozostała bez zmian. Na pierwszym miejscu utrzymuje się Škoda (2924 rejestracje nowych samochodów), na drugim Toyota (2086 rejestracji), a podium zamyka Volkswagen (2084 rejestracje). Kia straciła czwartą pozycję na rzecz Opla – Polacy zarejestrowali 1544 nowych samochodów tej marki.

Dwa modele Škody odzyskały pierwsze dwa miejsca w indywidualnym rankingu poszczególnych modeli. Polacy zarejestrowali 1000 nowych Fabii i 816 Octavii, co dało 1. i 2. miejsce. Na ostatnim miejscu podium znalazło się Renault Clio z 737 zarejestrowanymi egzemplarzami. Kolejne w zestawieniu są Toyota Auris (702 rejestracje) i Volkswagen Golf (697 rejestracji). Ten ostatni wyprzedził swojego rywala w klasie – Opla Astrę (653 rejestracje).

Jak widać po kolejnym miesiącu, rynek nowych samochodów w Polsce jest dość przewidywalny, a walka na szczycie toczy się między tymi samymi markami i modelami. Czy gdybyście dysponowali gotówką na pojazd klasy średniej, to wybralibyście któryś z modeli z powyższego zestawienia?