Jak podaje Polska Agencja Prasowa, ostatni raport KPMG i Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego wskazuje na wzrost wartości produkcji sprzedanej w tym sektorze.

Według wspomnianego raportu wartość produkcji sprzedanej w polskim przemyśle motoryzacyjnym ma wzrosnąć do 122,3 mld zł vs 117,1 mld zł w tym roku oraz 114,6 mld zł w 2012 roku. Od 2008 roku produkcja aut osobowych w Polsce spada, ale obecny rok może być przełomowy.

W 2012 roku wyprodukowano 540 tys. aut. Rokowania na 2013 rok to produkcja na poziomie ok. 465 tys. samochodów. To znacznie mniej, jednak już w przyszłym roku liczba ta ma wzrosnąć do 475,5 tys. aut, a rok później produkcja ma wynieść 494,7 tys. samochodów osobowych.

Wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński jest dobrej myśli i ma nadzieję, że nasz przemysł będzie prezentować się coraz lepiej na tle innych europejskich krajów. Zdaje sobie sprawę z tego, że inwestowanie w nowoczesne technologie jest niezwykle istotne z punktu widzenia konkurencyjności.

W raporcie podkreślono, że w ciągu ostatnich 5 lat Polska straciła pozycję regionalnego lidera produkcji samochodów, wskazano też na słabnącą pozycję naszego kraju jako producenta części do podzespołów motoryzacyjnych.