Reklamy samochodów to dziś bardzo drogie i efektowne klipy tworzone przez wyspecjalizowane agencje. Jak wyglądały one dawniej? Zapraszamy na podróż w przeszłość – oto zestawienie polskich reklam motoryzacyjnych z takimi autami jak Fiat 126P i Polonez w roli głównej.

Listę otwiera zrealizowana z rozmachem (jak na tamte czasy) reklama popularnego malucha. Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji jej zobaczyć, to obowiązkowo obejrzyjcie poniższy klip.

Fiat 125P to kolejny samochód, który zmotoryzował Polskę. Popularny kant był promowany między innymi za pomocą poniższego, prawie 6-minutowego materiału wideo.

Poniżej niemalże 10-minutowy konspekt reklamowy Fiata 125P o wymownym tytule „Polski Fiat jest polski”. Duży Fiat podróżuje przez kraj, odwiedzając najbardziej charakterystyczne jego rejony. Warto zobaczyć!

Po Fiacie 126P i 125P furorę w Polsce robił FSO Polonez. Zobaczcie, jak zachęcano do jego zakupu.

Kolejna reklama Poloneza to jeszcze większa fantazja speców od reklamy. Na potrzeby poniższego klipu wykorzystano nawet śmigłowiec. Nie ma to jak Polonez za milion czterysta…

Poloneza użyto także do kampanii społecznej „Prowadzę. Jestem Trzeźwy”.

Reklamy takie jak te zaprezentowane wyżej wywołują dzisiaj uśmiech na twarzy, a klipy promujące Fiata 126P i 125P możemy śmiało zaliczyć do grona kultowych.

Który z zaprezentowanych filmów najbardziej się Wam spodobał?