W czerwcu oficjalnie zaprezentowano pierwszy i na razie jedyny egzemplarz polskiego samochodu sportowego – Arrinery. Auto ma pojawić się na rynku pod koniec 2012 roku. Na tym jednak nie koniec ambitnych planów firmy.

Zobaczcie poprzedni wpis o polskim supersamochodzie: Polski sen o superaucie – Arrinera

Oczywiście priorytetem jest sfinalizowanie projektu Arrinery i stworzenie ostatecznej wersji produkcyjnej. Równocześnie trwają prace nad udoskonaleniem i rozwojem konstrukcji auta. Poza tym producent zamierza wprowadzić różne wersje nadwoziowe, w tym odmianę roadster oraz ekstremalny bolid z otwartym nadwoziem przeznaczony na tor. Ten ostatni ma stanowić konkurencję dla mocarnego Ariela Atoma.

Pojazd będzie jedno- lub dwuosobowy, a jego masa nie powinna przekraczać 500 kg. Inżynierowie Arrinery planują wyposażyć go w silnik o mocy około 200-300 KM, co z całą pewnością wystarczy do dynamicznej jazdy tak lekkim bolidem. Cena tej torowej „zabawki” najprawdopodobniej będzie oscylować w granicach 320 000 zł.

W 2012 roku celem Arrinery będzie uzyskanie homologacji oraz zdobycie około 30 dealerów, którzy podejmą się sprzedaży polskiego supersamochodu na całym świecie. Przypomnijmy, że pod maskę tego auta trafi 6,2-litrowy silnik generujący 647 KM i 819 Nm momentu obrotowego.

Trzeba przyznać, że firma ma ambitne plany. Jak myślicie: czy uda się je zrealizować?

Tymczasem zapraszam do obejrzenia nowych zdjęć Arrinery oraz oficjalnych filmów wideo z samochodem w akcji.