Najnowszy crossover Fiata zadebiutuje niebawem na salonie samochodowym w Paryżu. Producent udostępnił pierwsze wideo zapowiadające auto, a do sieci trafiły już pierwsze nieoficjalne zdjęcia samochodu.

Fiat 500X to niewielki, kompaktowy crossover, który na rynku europejskim wypełni pustkę po Fiacie Bravo. Oparty na wspólnej z Jeepem Renegade platformie samochód zostanie zaprezentowany na początku października w Paryżu. Produkcja już ruszyła, ale zamówienia będzie można składać dopiero jesienią. Auto trafi do polskich salonów na początku przyszłego roku z prostego powodu – dla polskich klientów ważna jest data produkcji i dostaną oni auta z roku 2015.

Fiat długo trzymał wygląd 500X w tajemnicy: udostępnił w sieci tylko niewiele mówiący materiał wideo. Jednak kilka dni temu, podczas nagrywania innego materiału promującego najnowsze dzieło Fiata, pozostawiono samochód bez żadnego maskowania. Przechodził tamtędy czytelnik włoskiego magazynu „Quattroroute”, który zrobił zdjęcia. Bardzo szybko trafiły one do Internetu. Fotografie nie są najlepszej jakości, prawdopodobnie zostały zrobione telefonem komórkowym, ale pokazują wygląd samochodu.