Niebawem na rynku zadebiutuje 5-drzwiowa odmiana nowego MINI. Będzie to pierwsza praktyczna wersja klasycznego MINI produkowanego od 2000 roku.

Samochód powstał ze względu na popularność MINI na rynku europejskim i chęć powiększenia grona klientów o tych, którzy szukają nie tylko stylowego, ale też praktycznego auta. Pięciodrzwiowe MINI znacząco urosło, dzięki czemu pasażerowie tylnej kanapy mają więcej miejsca na nogi, ramiona i głowę. Samochód jest dłuższy od 3-drzwiowej odmiany o 161 mm i wyższy o 11 mm. Ma też powiększony o 72 mm rozstaw osi.

Mimo takiej samej szerokości jak mniejszy brat nowe, 5-drzwiowe MINI zapewnia pasażerom tylnej kanapy 61 mm więcej przestrzeni na wysokości łokci, a także 15 mm więcej miejsca na głowę i 72 mm na nogi. Bagażnik został powiększony o 61 l, co skutkuje i tak skromną pojemnością 278 l.

Pięciodrzwiowe MINI będzie napędzane jednym z czterech silników. Jednostki benzynowe i wysokoprężne oferowane są w odmianie 3- i 4-cylindrowej. Mniejsza benzyna rozwinie moc 136 KM, a diesel 116 KM, z kolei czterocylindrowce odpowiednio 192 KM i 170 KM. Najmocniejszy silnik przeznaczony jest rzecz jasna dla odmiany Cooper S. Samochód można będzie wyposażyć w automatyczną skrzynię biegów.