Volkswagen Scirocco 2014

Volkswagen jakby trochę zapomniał, że w swoim portfolio ma całkiem ciekawą propozycję dla tych, którzy chcą jeździć autem ze sportowym duchem i wyróżniającą się stylistyką. Po sześciu latach obecności na rynku inżynierowie VW oprzytomnieli i postanowili coś z tym zrobić.

Koncern z Wolfsburga ma ręce pełne roboty – nowy Golf GTI, Golf R i Rallycross Beetle pochłonęły sporo uwagi i wysiłku, stąd może najnowsza odsłona Scirocco, to tak naprawdę mały facelifting. Z pewnością dostrzeżecie przestylizowany przedni zderzak, światła do jazdy dziennej, tylne LEDy i przeprojektowany tylny zderzak. Zmiany z zewnątrz nie są drastyczne, to bardziej niewielka ewolucja niż rewolucja.

Volkswagen Scirocco 2014

Trochę inaczej sprawa wygląda z silnikami. Nowy Scirocco z literką „R” będzie najmocniejszym Scirocco, jakiego świat do tej pory nie widział. Turbodoładowana 2.0-litrowa jednostka produkująca 280KM powinna zapewnić mocny i szybki start spod świateł i prędkość 100km/h osiąganą w blisko 6 sekund. Te mniej usportowione wersje dostaną silniki począwszy od benzynowego 1.4 TSI zaczynając, a kończąc na 2.0-litrowych dieslach.

Volkswagen Scirocco 2014

Nowa odsłona zadebiutuje w marcu na targach motoryzacyjnych w Genewie.