Komenda Główna Policji zdecydowała się na zakup kolejnych samochodów z wideo rejestratorami. Tym razem wybór padł na Opla Insignię.

Opel wygrał w drodze przetargu. Zgodnie z umową podpisaną 29 kwietnia 2013 roku zamówionych zostało łącznie 75 egzemplarzy modelu Insignia w nadwoziu sedan. Nieoznakowane radiowozy będą wyposażone w 2-litrowe turbodoładowane jednostki napędowe o mocy 220 KM i momencie obrotowym 350 Nm. Współpracować będą one z 6-stopniową przekładnia manualną. Katalogowo model ten rozpędza się do pierwszej „setki” w czasie 7,6 sekundy. Prędkość maksymalna wynosi 242 km/h.

Samochody będą dostarczane partiami przez dilera Opla Energozam na terenie całej Polski od września do listopada 2013 roku. Insignie zostaną oczywiście wyposażone w nowoczesne wideorejestratory oraz specjalistyczną zabudowę policyjną, o którą zadba zewnętrzna firma.

Przypomnijmy, że Opel Insignia w 2009 roku otrzymał nagrodę Car of the Year, a od jego premiery w 2008 roku do kwietnia 2013 sprzedanych zostało w Polsce ponad 18 400 egzemplarzy tego modelu.

Mieliście okazję jeździć Oplem Insignią? Jakie są Wasze opinie na temat tego auta?