Opel zaprezentował kolejny owoc współpracy z koncernem PSA, którego stał się częścią. Z pomocą Francuzów powstał model Grandland X, który jest trzecim członkiem rodziny crossoverów tej marki. Jest też największy.

Mierzy 4477 mm długości, 1844 mm szerokości i 1636 mm wysokości oraz ma rozstaw osi wynoszący 2675 mm. Jest tym samym dłuższy od Mokki X o 20 cm i o 11 cm od Astry hatchback. Ma 514-litrowy bagażnik i wnętrze mogące pomieścić pięć osób.

Jako, że auto powstało na płycie podłogowej Peugeota 3008, nie zostanie wyposażone w napęd na cztery koła nawet za dopłatą. Zamiast niego, w trudniejszych warunkach pomoże system Grip Control. Kierowca przy pomocy pokrętła wybierze odpowiedni program kontroli trakcji, który ma trybem pracy odpowiadać nawierzchni po jakiej pojedzie auto. Napęd na przednią oś musi wystarczyć.

Wnętrze samochodu bardzo przypomina Opla Astrę, z niemal identyczną deską rozdzielczą i elementami wyposażenia z zakresu komfortu i bezpieczeństwa. Opel wyposażył Grandlanda w system multimedialny IntelliLink czy pozwalający komunikować się z centrum pomocy system Opel On Star. Są to więc te same elementy jakie znajdziemy w innych samochodach tej marki. Nie mamy na razie żadnych informacji na temat silników, ale wiadomo, że będą to jednostki używane do tej pory w samochodach marki Opel.

Największy Opel w rodzinie X, którą można nazwać rodziną crossoverów może mieć spore szans na rynkach, gdzie marka ma mocną pozycję. Przede wszystkim na polskim, gdzie świetnie sprzedająca się Astra, Corsa oraz Mokka budują pozytywny wizerunek marki.