Opel Adam

Niewielkie auto miejskie z segmentu A można z pewnością uznać za jeden z synonimów Smart Drivera. Nowy Opel Adam postara się przytrzeć nosa takim konkurentom, jak Fiat 500 czy Mini. Uda mu się czy pójdzie z płaczem do kąta?

Opel Adam to przede wszystkim świeży powiew na rynku w zakresie stylistyki. Tak odważne zestawienia kolorów i kształtów można już zobaczyć m.in. w Citroënie DS3, który od momentu premiery zebrał szereg pochwał. Jak będzie w przypadku Adama? Jeśli nie zawiedzie jakość wykonania, a klienci nie zostaną odstraszeni wygórowaną ceną (która jest jeszcze nieznana), to ten luksusowy maluch ma szansę podbić serca młodych kierowców.

Opel Adam

Model powstał na cześć założyciela marki – Adama Opla. Nadwozie utrzymane w retro-nowoczesnym stylu ma przyciągnąć przede wszystkim młodych klientów. Opcji indywidualizacji samochodu jest mnóstwo, a to właśnie jeden z najważniejszych czynników dla takich kierowców. Już same przetłoczenia na bokach oraz kompozycja dachu z resztą nadwozia wyglądają nietuzinkowo.

Młodzi klienci są jednak wymagający i dlatego Opel postanowił ich skusić trzema wersjami wyposażenia: JAM (modna), GLAM (elegancka) i SLAM (sportowa). Na liście wyposażenia czekają takie gadżety, jak systemy multimedialne kompatybilne z urządzeniami opartymi na systemach iOS i Android, podgrzewana kierownica, asystent automatycznego parkowania i martwego pola, aż 18-calowe obręcze kół czy światła do jazdy dziennej wykonane w technologii LED.

Opel Adam

Młodzi i energiczni kierowcy na pewno nie zawiodą się na jednostkach napędowych. Małego Opla Adama może bowiem napędzać jeden z dwóch silników z rodziny ecoFLEX: 1,2-litrowy motor o mocy 70 KM lub jednostka 1,4 l o mocy 87 KM, która wystąpi również w wariancie 100-konnym! O ekonomię zadba m.in. system Start&Stop oraz odpowiednio zestopniowana 5-biegowa przekładnia manualna.

Premiera nowego Opla Adama już na zbliżających się paryskich targach motoryzacyjnych. Sprzedaż planowana jest od 2013 roku. Kto z Was skusiłby się na kupno tego luksusowego mieszczucha?