Wciąż się mówi o tym, że w policji brakuje pieniędzy. Za mało jest alkomatów na komendach, za mało paliwa do radiowozów, za mało patroli i tak dalej. Pieniądze znalazły się jednak… na nowe logo.

O ile zakup kolejnych 75 radiowozów z wideorejestratorami w postaci nowych Opli Insignii może być zrozumiały i nawet znajdować poparcie, o tyle wydawanie pieniędzy na zmianę logo może budzić wśród niektórych kontrowersje. Konkurs na nowy symbol policji został przeprowadzony przez Pracownię Badań i Innowacji Społecznych Stocznia. Zwyciężył projekt zespołu Idee z Katowic.

Zwycięskie logo jest rozwinięciem dotychczasowego, ale ma uproszczoną formę. Zadanie w konkursie nie polegało tylko na zaprojektowaniu nowego logo, ale także na przedstawieniu nowego wyglądu komend i posterunków policji. Wraz z nowym symbolem policja uruchomi projekt standaryzacji swoich placówek.

Program będzie realizowany w latach 2013-2015. W tym czasie zostaną wyremontowane istniejące już komendy oraz komisariaty, powstaną także nowe placówki. Wysokość budżetu przewidzianego na tę inwestycje to aż 1 miliard złotych. Dzięki temu posterunki policji będą wyglądały podobnie w całej Polsce, aby można było je łatwiej znaleźć.

Co myślicie o nowym logo i programie standaryzacji policji za tak dużą kwotę?