Od dłuższego już czasu ceny ropy naftowej utrzymują się na dość wysokim poziomie i jak dotąd nic nie wskazywało na to, że sytuacja ta ulegnie zmianie. Na szczęście już wkrótce możemy mieć do czynienia z małą rewolucją bo norweski koncern naftowy Statoil dokonał spektakularnego odkrycia na terenie Europy.

Na terenie Morza Północnego, a dokładniej w okolicach szelfu Aldous Major South Norwedzy odkryli nowe złoża ropy naftowej. Według pierwszych wstępnych szacunków zakładano, że można w tym miejscu wydobyć około 300 000 000 baryłek ropy naftowej. Jednak jak się później okazało odkryte złoża są dużo większe niż wcześniej zakładano i obecnie przewiduje się wydobycie ropy naftowej na poziomie od 500 000 000 do 1 200 000 000 baryłek. W przedsięwzięciu koncernowi Statoil pomagają także inne norweskie firmy związane z przemysłem naftowym takie jak: Petoro, Det Norske Oljeselskap czy Lundin.

Jak myślicie czy wraz z rozpoczęciem eksploatacji nowych złóż ceny ropy naftowej i benzyny na stacjach paliwowych spadną? A może odkrycie nowych złóż nieco przyhamuje pracę nad autami napędzanymi alternatywnymi źródłami energii?