Jak wynika z badania rankomat.pl, porównywarki ubezpieczeń komunikacyjnych OC, ceny takich polis wzrosły średnio o 46% w ciągu jednego roku. Zobaczcie gdzie najbardziej.

Polisy OC są coraz droższe, a wynika to m. in. z działań Komisji Nadzoru Finansowego, która zmusiła ubezpieczycieli do zwiększenia wysokości stawek adekwatnie do wysokości wypłat odszkodowań. Jednym z czynników, który również miał znaczący wpływ na ceny polis w ostatnim czasie było wprowadzenie usługi Bezpośredniej Likwidacji Szkody. Tym samym, kupujący polisę OC mogą liczyć na wyższej jakości obsługę podczas likwidacji szkód.

Najdroższe polisy OC mamy obecnie w województwach pomorskim, dolnośląskim i mazowieckim. To tam średnia ceny wynosi ponad 900 zł. W kwocie 800-900 zł mieszczą się takie województwa jak zachodniopomorskie, łódzkie, wielkopolskie i małopolskie. Najniższe ceny są w podkarpackim i świętokrzyskim – średnio poniżej 700 zł.

Największe podwyżki od czerwca ubiegłego roku odnotowano w województwie mazowieckim i małopolskim, gdzie ceny wzrosły średnio o 56 i 55,9%. Powyżej 50-procentowy wzrost nastąpił również w wielkopolskim, lubuskim, dolnośląskim i opolskim. Najmniejsze podwyżki dotknęły mieszkańców województwa podlaskiego – 28,3%.