Range Rover 2013

Range Rover zawsze był jednym z najbardziej udanych aut brytyjskich. Stanowił idealne połączenie luksusowej limuzyny z terenówką, dla której zjechanie z utwardzonej drogi nie było problemem. Czy najnowsza generacja może okazać się jeszcze lepsza?

Wiele na to wskazuje. W sieci pojawiły się pierwsze oficjalne zdjęcia oraz dane dotyczące najnowszego modelu Range Rover. Najbardziej rzuca się w oczy informacja o zwiększonym aż o 100 mm rozstawie osi, co przełożyło się na 120 mm więcej miejsca na nogi dla pasażerów z tyłu. Nowy Range jest zatem większy, ale nie cięższy. Wręcz odwrotnie – dzięki zastosowaniu na szeroką skalę aluminium nowy model jest lżejszy aż o 420 kg! Imponujący wynik.

Range Rover 2013

Sylwetka nie zmieniła się znacząco. Samochód nabrał obłych kształtów, ale zachował charakterystyczną dla tego modelu bryłę. Rewelacyjnie z resztą nadwozia komponują się czarne słupki oraz dach. Nowe reflektory, zarówno przednie jak i tylne, zachodzą na boki, co jest chyba najbardziej charakterystyczną zmianą w modelu.

Wśród jednostek napędowych pozostaną znane klientom benzynowe V8 o objętości 5 l i mocy 500 KM oraz wysokoprężne V8 o objętości 4,4 l. Nowym silnikiem w ofercie będzie turbodiesel 3,0 V6 pochodzący z modelu Discovery. Wszystkie jednostki będą zestawiane z nową, ośmiobiegową przekładnią automatyczną ZF.

Range Rover 2013

Wnętrze zostało upodobnione do tego znanego z modelu Evoque. Tradycyjne zegary za kołem kierownicy zastąpiono cyfrowym wyświetlaczem, a na konsolę środkową trafił kolejny wyświetlacz o przekątnej 8 cali. Klient otrzyma możliwość zamówienia czteromiejscowej wersji Executive z rozbudowanym tylnym podłokietnikiem. Na audiofilów w ofercie będzie czekać nagłośnienie firmy Meridian.

Samochód zostanie oficjalnie zaprezentowany na wrześniowych targach w Paryżu. Ceny w Wielkiej Brytanii będą kształtować się na poziomie od 70 000 do nawet 120 00 funtów. W Polsce zapewne będzie trzeba zostawić w salonie powyżej 400 000 zł. Jak się Wam podoba nowy Range Rover?