W ostatnim czasie Mercedes hurtem wprowadza do swojej oferty nowe generacje najbardziej cenionych modeli. W maju światło dzienne ujrzała topowa limuzyna Klasy S, dwa miesiące temu – Klasa C, dwa tygodnie temu mogliśmy podziwiać nowe Vito, a teraz przyszła pora na CL-a.

Właściwie to już nie CL, tylko S Coupé. Choć niemiecki producent na początku zapewniał, że nie zmieni nazwy swojego flagowego coupé ze względu na rozpoznawalność nazwy CL, ostatecznie zmienił zdanie. Stylizacja auta nie jest zaskoczeniem, to miks cech dobrze znanych z pozostałych modeli marki.

Pas przedni przywodzi na myśl SL-a, a tył wyraźnie nawiązuje do SLS-a AMG. Środek to subtelnie przemodelowane wnętrze nowej Klasy S. Pod maską auta (w wersji S500) będzie pracowało 4,7-litrowe podwójnie doładowane V8 o mocy 450 KM, generujące maksymalny moment obrotowy o wartości 700 Nm.

Samochód zadebiutuje na tegorocznych targach motoryzacyjnych w Genewie, a wraz z nim nowa odmiana systemu Active Body Control, który dla lepszej trakcji będzie przechylał auto na zakrętach na podobnej zasadzie, jak robi to kierowca motocykla. Jak myślicie: czy nowy Mercedes ma szanse powalczyć z Bentleyem Continentalem GT?

Więcej na ten temat: S Coupé,