Nowe Suzuki SX4 zadebiutowało na marcowych targach motoryzacyjnych w Genewie. Od czerwca można je już zamawiać w polskich salonach.

Oficjalną premierę w Polsce SX4 miało dokładnie 24 czerwca. Przy tej okazji zaprezentowano samochód w pełnej krasie i podano ceny, które będą obowiązywać na naszym rynku. Japoński crossover przede wszystkim znacznie urósł w stosunku do swojego poprzednika, w wyniku czego pojemność bagażnika zwiększyła się aż o 160 l i wynosi teraz 430 l.


Zniżka -15%

Oblicz składkę ubezpieczenia OC


Auto może być napędzane jednym z dwóch silników: albo benzynowym 1,6 VVT o mocy 120KM, albo wysokoprężnym 1,6 DDiS, także o mocy 120 KM. Niezależnie od wybranego silnika klient może zdecydować się na wersję z napędem na 2 lub 4 koła. Ta ostatnia w przypadku nowego SX4 określana jest jako ALLGRIP. Ceny samochodu zaczynają się od 69 900 zł. Co ciekawe, stary model jeszcze przez 12 miesięcy będzie dostępny w sprzedaży jako SX4 Classic. Na razie brak na ten temat szczegółów, ale ceny mają być bardzo atrakcyjne.

Suzuki planuje jeszcze w tym roku sprzedać 1000 egzemplarzy nowego SX4 na polskim rynku, a w przyszłym roku sprzedaż ma sięgnąć 3000 sztuk. Pierwsze egzemplarze zjadą z linii produkcyjnej w sierpniu, ale zamówienia można składać już teraz, dzięki czemu klienci mogą liczyć na preferencyjne warunki. Nowe SX4 powinno trafić w ręce nabywców we wrześniu.

Podoba Wam się nowe wcielenie japońskiego crossovera?