Zwykle dowiadujemy się o cenie startowej nowego modelu w momencie, gdy ten debiutuje w salonach sprzedaży. W przypadku Renault i nowego Mégane jest nieco inaczej. Importer podał cenę startową zanim jeszcze opublikował oficjalny cennik.

Nowe Renault Mégane jest już czwartą generacją modelu o tej nazwie i wnosi prawdziwą rewolucję. Stylistyka podobna do większych aut, takich jak Talisman, Espace czy Kadjar wydaje się o wiele bardziej interesująca niż większości kompaktów na rynku. Poprawiła się jakość i wyposażenie z dziedziny komfortu oraz bezpieczeństwa. Wnętrze przypomina teraz bardziej samochody premium niż zwykłe kompakty.

Gama jednostek napędowych obejmuje turbodoładowane silniki benzynowe i diesla znane już z Mégane III, a także z Kadjara i Espace, ale jednostką napędową na start jest 1,6-litrowy motor benzynowy bez doładowania o mocy 114 KM. Mégane oznaczone jako SCe 115 Life będzie kosztowało od 59 900 zł. Najmocniejszym silnikiem w gamie jest 205-konna jednostka napędzająca odmianę GT, natomiast najsłabszym, motor wysokoprężny 1,5 litra o mocy 90 KM.

Wersja startowa Life będzie wyposażona we wszystko co potrzebne do codziennej jazdy, czyli klimatyzację manualną, radioodtwarzacz z Bluetooth, tempomat i przednie szyby oraz lusterka boczne sterowane elektrycznie. Wyposażenie z dziedziny bezpieczeństwa obejmuje komplet 6 poduszek powietrznych oraz układ HSA wspomagający ruszanie na wzniesieniu. Auto w wersji Life będzie wyposażone także w światła LED do jazdy dziennej oraz tylne lampy diodowe.

Nowe Renault Mégane zadebiutuje na naszym rynku w marcu. Jesienią pojawi się wersja kombi oraz sedan, czyli następca Fluence, a także bazujący na Mégane nowy Scenic.