W ramach unijnego programu „Bezpieczne drogi województwa łódzkiego” funkcjonariusze policji w Łodzi otrzymali siedem nowych radiowozów i dwa motocykle.

Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi otrzymał do dyspozycji nowe pojazdy 8 stycznia 2014 roku. Cztery z nich to przestronne Fiaty Ducato z silnikami 2,3 TD, które dzięki swoim rozmiarom oraz wyposażeniu (komputery, skanery, aparaty fotograficzne, kamery, opóźnieniomierze) są niczym mobilne biura policji. Z zewnątrz również nieznacznie różnią się od tych obecnie poruszających się po drogach. Zamiast standardowych sygnałów ostrzegawczych na dachu samochody mają zamontowane niebieskie LED-owe sygnały uprzywilejowania oraz niewielkie tablice, na których można wyświetlać napisy, np. wyłącz telefon.

Pozostałe trzy samochody to Ople Insignia z 2-litrowymi silnikami o mocy 250 KM. Mają one wideorejestratory z przodu i z tyłu oraz również elektroniczne tablice za tylną szybą, na których mogą być wyświetlane komunikaty. Jeden z Opli jest nieoznakowany. Nieoznakowane są również oba motocykle marki Kawasaki także wyposażone w wideorejestratory.